Menu

  • Facebook Slowly Veggie Polska
  • Instagram Slowly Veggie Polska
  • Kanał YouTube Slowly Veggie Polska

Start / Kalendarz / 6. Bieg Wegański

6. Bieg Wegański

bieg weganski

7 maja w Warszawie odbędzie się kolejny Bieg Wegański. Będzie można wziąć udział w wyścigu, towarzyszącym festiwalu kulinarnym oraz warsztatach i prelekcjach o tematyce prozdrowotnej. Pyszne jedzenie, bieg od 2 do 21 km i świetna piknikowa atmosfera będą czekać na was nad Wisłą!

Organizatorzy Biegu Wegańskiego zapraszają na 6. edycję Biegu Wegańskiego. 7 maja 2017, w niedzielę, na nadwiślańskich błoniach w Warszawie, odbędzie się całodniowy piknik przyciągający biegaczy, sympatyków i aktywistów ruchów pro-zwierzęcych oraz wszystkich, którzy lubią smacznie, ciekawie, a przy tym zdrowo zjeść.  Dla głodnych wiedzy przygotowane będą także wykłady lekarzy i dietetyków w pobliskim Centrum Olimpijskim. Bieg Wegański odbywa się pod patronatem Fundacji Viva! i jest aktywnym wstępem do rozpoczynającego się w dniu 15 maja Wege Tygodnia organizowanego przez Fundację. 6 Bieg Wegański​ odbędzie się na 3 dystansach - do wyboru jest ​5, 10 oraz 21 km. ​Wprowadzony​ ​w ubiegłym roku​ popołudniowy półmaraton cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ​ co sprawiło, że w tym roku ponownie będzie okazja zmierzyć się z tym dystansem, przy nieco większym limicie uczestników. Na trasie spotkać będzie można ​ambasadorów wydarzenia​, m.in. ​Paulinę Holtz,​ która już podobno myśli nad tegorocznym przebraniem. Warto bowiem przypomnieć, że Organizatorzy tradycyjnie gorąco zachęcają do przebiegnięcia wybranej trasy w ​przebraniu​. Dla najciekawiej przebranych uczestników przewidziane są pamiątkowe statuetki i upominki.  

Zaplanowane jest również wsparcie dla debiutantów - pobiegną z nimi sprawdzone Zające czyli tzw pace-makerzy, którzy z radością zadbają o dotarcie wszystkich do mety w wyznaczonym czasie. Warto zatem spróbować swych sił i wybrać dystans o oczko dłuższy niż zwykle. Na mecie na wszystkich czekać będzie roślinna i regeneracyjna ​Kasza Party, z ​2 rodzajami kasz i 2 sosami do wyboru. Dzięki temu można będzie od razu przekonać się organoleptycznie o smaku i różnorodności wegańskiej kuchni. Równolegle odbędzie się także ​Bieg Dzieci​ w czterech grupach wiekowych na dystansach do 400 do 1500 metrów. Wspólne bieganie dzieci i rodziców oraz kolorowe przebrania obu tych grup nadają szczególny koloryt całemu wydarzeniu. Przewidziany jest także krótszy dystans (2 lub 4 km)  dla chętnych na wspólny marsz. ​Spacer po Zdrowie​, który odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i międzynarodowej organizacji Exercise in Medicine, poprowadzi Fundacja Zaskoczeni Wiekiem. 

Warto pamiętać, że Bieg Wegański ma także ważny aspekt charytatywny i pro-ekologiczny.  

● Chcesz wesprzeć Schronisko, ale nie wiesz które? ○ Z każdego opłaconego pakietu startowego 5/10/21 km ​5 zł trafia na​ ​rzecz​ ​Schroniska w Korabiewicach, ​którym opiekuje się Fundacja Viva!.​  ​Chętni mogą również kupić on-line symboliczną cegiełkę Biegu Wegańskiego (​https://pomagam.pl/bieg6/​), wpierającą działanie schroniska - 1 minuta funkcjonowania placówki to ok.2 zł, 1 dzień - ok. 3000 zł. Współpraca ze Schroniskiem przy poprzednich edycje Biegu dała rezultat w postaci zakupu całorocznych bud dla psów, namiotu edukacyjnego dla wolontariuszy, zakupu miesięcznego zapasu siana dla korabiewickich koni i wsparcia projektu leczenia psich seniorów.

● Chcesz pobiec z psem? ○ Organizatorzy zachęcają również do​ startu z psem na dystansach 5 i 10 km, z odrębną klasyfikacją zawodników.

● Chcesz adoptować psa?  ○ N​a linii startu staną również wolontariusze z psami ze Schroniska na Paluchu. Może któryś zostanie Twoim towarzyszem?

● Przeszkadzają Ci śmieci nad Wisłą? o Włącz się do działania! w sobotę 6 maja, dzień przed Biegiem Wegańskim, odbędzie się wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek na Bielanach i Żoliborzu w ramach akcji „Zabiegam o czystą Polskę”. Dla chętnych i z zapasem sił  - wspólny trening. 
 
Równolegle z aktywnościami na terenie miasteczka sportowego odbędzie się ​sesja wykładów w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego​. Eksperci, m.in. ​mgr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny Instytutu Żywności i Żywienia - ​opowiedzą o roli diety dla zdrowia oraz jej znaczenia dla wydolności i regeneracji w sporcie. W programie jest również wykład o wpływie przemysłu hodowlanego na przyrodę, pokazujący wyniki raportu ONZ. Odbędą się również prezentacje/wykłady naszych Partnerów. W ramach imprezy odbędzie się także ​Zabiegany Targ Wegański​ ​z ponad 20 wystawcami. Będzie można dobrze zjeść, również pierwsze wiosenne lody!, kupić książki i koszulki, porozmawiać z dietetykiem i wziąć udział w warsztatach fotograficznych.  Wstęp na Zabiegany Targ Wegański i wykłady jest bezpłatny​. ​Szczegółowy harmonogram wykładów i lista wystawców pojawią się już wkrótce na stronie​ ​Biegu Wegańskiego  Wolontariat: ​serdecznie zapraszamy do współdziałania.

Zgłoszenia: wolontariat@runvegan.pl

Rejestracja: ​www.biegweganski.pl